O ADOPCJI

1103

Zanim się zdecydujesz na adopcję

Zwierzak w domu to nieoceniony skarb, obdarowuje nas bezwarunkową miłością i oddaniem, taka przyjaźń to w dzisiejszych czasach towar deficytowy. Kontakt z psem lub kotem to świetne lekarstwo na samotność i nudę ( bo ze zwierzakiem nigdy nie można się nudzić ). Dzięki obecności zwierzaka w domu nasze dzieci uczą się opiekuńczości i empatii w stosunku do braci mniejszych. Psiak zmusi nas do bardziej aktywnej formy wypoczynku i codziennego ruchu na świeżym powietrzu. Pies może skutecznie obronić nas przed napastnikiem jak również odstraszyć złodzija.

 

Przed adopcją dobrze się zastanów czy dasz radę :

 1. Zapewnić zwierzakowi odpowiednie warunki bytowe ( dostęp do wody, jedzenia ) 
 2. Zagwarantować psu podwórkowemu odpowiednie schronienie ( budę chroniącą go przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi ) oraz kojec w którym będzie mógł nieskrępowanie się poruszać.
 3. Wychodzić na codzienne spacery z czworonogiem.
 4. W razie gdy zwierzak zachoruje zapewnić mu opiekę lekarsko-weterynaryjną oraz poddawać zwierzaka szczepieniom profilaktycznym i odrobaczeniu.
 5. Zorganizować sobie wakacje z psem ( lub miejsce gdzie go zostawić na czas wypoczynku )
 6. Poświęcić psu czas na zabawę, naukę i pielęgnację.

Zwierzę nie jest rzeczą, nie można go traktować jak zabawki. Psiak czy kot może żyć kilkanaście lat i przez ten okres potrzebuje troskliwej opieki i odpowiedzialnego właściciela. Zwierzęta przebywające w Schronisku już wystarczająco dużo przeszły, dlatego pomyśl jeszcze raz czy jesteś gotowy na przygarniecie przyjaciela na dobre i na złe.

Upewnij się czy :

 1. Nikt w domu nie ma uczulenia na sierść zwierząt,
 2. Jesteś w stanie zapewnić zwierzakowi odpowiednie warunki,
 3. Masz wystarczającą ilość czasu,
 4. Stać Cię na utrzymanie zwierzaka,
 5. Każdy z domowników akceptuje Twój wybór i może Ci pomóc w opiece,

Każdy zwierzak jest inny, nie wiadomo  w jakich warunkach wcześniej żył, co umie a co będzie dla niego czymś nowym, czego bedzie musiał się nauczyć dlatego jako nowy właściciel będziesz musiał/a wykazać się cierpliwością  i wyrozumiałością. 

JEŻELI NA POWYŻSZE PYTANIA ODPOWIEDZIAŁEŚ TWIERDZĄCO ZAPRASZAMY DO SCHRONISKA, CZEKA TU NA CIEBIE CAŁA MASA PSÓW I KOTÓW W RÓŻNYM WIELKU I WIELKOŚCI, TE RASOWE I TE WIELORASOWE. 

WAŻNE :

 1. Zwierzęta wydawane są od poniedziałku do piątku od 9- 14.30 , w sobotę od 9-12 po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.
 2. Zarezerwuj sobie czas, abyś mógł spokojnie wybrać i załatwić formalności.
 3. Przed adopcją konieczne jest wypełnienie ankiety przed adopcyjnej.
 4. Do spisania umowy adopcyjnej potrzebny jest dowód osobisty.
 5. Musisz mieć ze sobą smycz i obrożę, warto mieć jakiś kocyk do samochodu, dla kota należy mieć transporter.
 6. Możesz zostawić dobrowolny datek na koszt Schroniska lub przywieźć nam karmę ( suchą lub w puszkach )

JEŻELI ZWIERZĘ NIE ZOSTAŁO WYKASTROWANE/WYSTERYLIZOWANE ( JEST W WIEKU < 6 MIESIĘCY ) NOWY WŁAŚCICIEL JEST BEZWZGLĘDNIE ZOBOWIĄZANY DO ZAPROWADZENIA ZWIERZĘCIA NA TEN ZABIEG DO 8 MIESIĘCY OD DATY ZAWARCIA UMOWY.

– NIGDY NIE DAWAJ KOMUŚ ZWIERZAKA NA PREZENT !!!!

– NIE WYDAJEMY ZWIERZĄT OSOBOM BEZPOŚREDNIO NIE ZAINTERESOWANYM ADOPCJĄ ( osoba podpisująca umowę adopcyjną staje się właścicielem psiaka/kociaka – osobą odpowiedzialną pod względem cywilno- prawnym )

 -NIE WYDAJEMY PSÓW NA ŁAŃCUCH !!!!!

Jaki pies/kot dla kogo ?

Psiaki małe dobrze zaklimatyzują się nawet w małym mieszkaniu w bloku (pod warunkiem długich spacerów ), duży pies zdecydowanie lepiej czuje się w domu z ogrodem. Psiaki z krótką sierścią nie nadają się do mieszkania w budzie. Jako towarzysz dla dziecka lepiej sprawdzi się młody psiak/kociak, który będzie chciał się bawić (szczeniak, psiak do roku) choć nie jest to regułą. Biarąc szczeniaka musisz się przygotować na pogryzione buty, czasem ściany i mokre niespodzianki.

Dla osoby starszej i ustatkowanej lepszy będzie starszy psiak/kot, który nie wymaga aż tak dużo uwagi. Wbrew obiegowym opiniom i starszego psiaka można nauczyć nowych sztuczek, a zwierzę wzięte ze Schroniska szybko się przyzwyczai do nowego opiekuna.

W Schronisku

Psy znajdują się w 2 pawilonach. Na każdym boksie jest imienna tabliczka z datą urodzenia i adnotacją kastrat/sterylizowana- te zwierzaki są do adopcji.

Niektóre psiaki mają kartki kwarantanna od do ( trwa 14 dni ) jest to czas oczekiwania na właściciela i tych zwierząt nie da się adoptować przed upływem kwatantanny.

Nie wydajemy dorosłych zwierząt przed wykonaniem zabiegu sterylizacji/kastracji !!!!

Kociaki mają osobne pomieszczenie.

Każdy zwierzak przebywający w Schronisku jest szczepiony, odrobaczony, czipowany i kastrowany lub sterylizowany.

ZAPRASZAMY DO PRZEMYŚLANYCH ADOPCJI !!!